KPP Świebodzin

Aktualności

OCHRONA PRAWNA POLICJANTÓW
Zostań policantem
"Policjant, który mi pomógł"
mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Dzieciństwo
Niebieska Linia
Służba Cywilna

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Pod wpływem alkoholu chciał przewozić autokarem małe dzieci

  Blisko setka małych dzieci nie pojechała na swoją pierwszą wycieczkę. Oba autokary, które wysłał po nie przewoźnik nie powinny były poruszać się po drodze. Pierwszy miał niesprawny element układu odpowiedzialnego za hamowanie, drugi brak badań technicznych. Na domiar złego kierujący jednym z autobusów był pod wpływem alkoholu.

 2. TRAGEDIA W POWIECIE ŚWIEBODZIŃSKIM. NIE ŻYJE PIĘĆ MŁODYCH OSÓB

  Policja i prokuratura ustalają okoliczności tragedii, do której doszło we wtorek nad ranem na odcinku drogi Cibórz-Skąpe w powiecie świebodzińskim. W wyniku zdarzenia drogowego osobowe audi A4 wypadło z drogi i zakończyło swą podróż w rozlewisku. Mimo usilnych starań medyków życia młodych osób w wieku od 17 do 19 lat nie udało się uratować.

 3. Pijany kierowca spowodował wypadek, w którym zginął pasażer. 25-latek trafił do aresztu

  Nietrzeźwy, 25-letni mężczyzna najprawdopodobniej przepchnął na siedzenie pasażera trzeźwego kolegę i wsiadł za kierownicę. W wyniku spowodowanego przez niego wypadku drogowego zginął siedzący z tyłu pasażer. Mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. W strachu przed konsekwencjami próbował nakłonić uczestników zdarzenia, aby winę wzięli na siebie. Dzięki skutecznym, wspólnym działaniom Policji oraz Prokuratury nie uniknie kary. 25-latek został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

 4. CIĘŻARÓWKA WARTA 400 TYS ZŁ ODZYSKANA PRZEZ KRYMINALNYCH Z LUBUSKIEGO. SPRAWA MOŻE MIEĆ WYMIAR MIĘDZYNARODOWY

  Śledczy z lubuskiego odzyskali skradzioną na terenie Niemiec ciężarówkę wartą 400 tys. zł. Do sprawy zatrzymano dwóch Litwinów, którzy usłyszeli zarzuty paserstwa znacznej wartości i zostali aresztowani na trzy miesiące. Sprawa może mieć charakter rozwojowy i wymiar międzynarodowy, ponieważ w Europie w ostatnich dwóch latach skradziono blisko 160 takich pojazdów. Policjanci wspólnie z Prokuratorami ze Świebodzina sprawdzają czy kradzieże te nie są ze sobą powiązane.

 5. Złamał zakaz prowadzenia pojazdów bez blokady alkoholowej

  Kierując zestawem pojazdów po trasie szybkiego ruchu, 61 latek nie stosował się do zakazu prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową. Jest to forma złagodzenia wyroku, po odbyciu co najmniej połowy kary dla osób, które utraciły uprawnienia za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, w zamian za 10letni okres próbny. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz 3 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

dopalacze
nieskradzione
pat
stop
swiss
obsługa głucho niemych