KPP Świebodzin

Ważna informacja

Aktualności

Wstąp do Policji
WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY pn. „LUBUSKA POLICJANTKA W OBIEKTYWIE” pod patronatem honorowym Wojewody Lubuskiego
CZY JESTEŚ BEZPIECZNY W INTERNECIE?
OCHRONA PRAWNA POLICJANTÓW
"Policjant, który mi pomógł"
mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Dzieciństwo
Niebieska Linia
Służba Cywilna
Stop Agresji Drogowej!
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
Narkotyki i dopalacze zabijają! Szkoda Ciebie na takie patoklimaty
YouTube Lubuska Policja

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Ciężarówki w mieście pod nadzorem ITD i Policji

  Zniszczona nawierzchnia lub infrastruktura drogowa w miejscowościach to często wina kierujących niestosujących się do ograniczeń tonażowych. Poza wyjątkami, do większości zakładów wyznaczone są odpowiednie trasy, którymi ciężarówki mogą się poruszać. Zaklinowanie się takiego pojazdu może doprowadzić również do paraliżu ruchu w mieście. Dlatego tez Policjanci wraz z Inspekcją Transportu Drogowego prowadzą regularnie kontrole takich pojazdów w mieście.

 2. Policjanci ze Świebodzina promują bezpieczną jazdę rowerem

  Świebodzińscy policjanci promowali bezpieczną jazdę rowerem. Mundurowi sprawdzali obowiązkowe wyposażenie roweru oraz przypominali o przepisach, które służą przede wszystkim bezpieczeństwu. Nie obyło się bez rozmów z rowerzystami o bezpiecznych zachowaniach na drodze.

 3. WORD Gorzów Wlkp. wspiera świebodzińskich policjantów

  Kask to najważniejsze wyposażenie motocyklisty. Ma on chronić w przypadku zdarzenia drogowego kierującego jednośladem. Osoby poruszające się rowerami czy motocyklami nie są bowiem tak chronieni, jak podróżujący autami. W ramach wspólnego dbania o bezpieczeństwo na drogach oraz z okazji Święta Policji Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Pan Jarosław Śliwiński przekazał naszej komendzie kask wraz z niezbędnym dla funkcjonariusza wyposażeniem. Bardzo dziękujemy za ten gest.

 4. Twoje dziecko wyjeżdża? Zgłoś autokar do kontroli

  Dbając o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji, policjanci przypominają o możliwości zgłoszenia autokaru do kontroli. Prosimy o wcześniejsze dokonywanie zgłoszeń, które pozwolą uniknąć niepotrzebnych nerwów związanych z oczekiwaniem na patrol.

 5. Mając 2,7 promila kierował ciężarówką na autostradzie - policjanci musieli wybić szybę, aby wyciągnąć go z pojazdu

  Świebodzińscy policjanci zatrzymali 34-letniego obywatela Ukrainy, który mając 2,7 promila alkoholu w organizmie kierował wielotonową ciężarówką. Mężczyzna jechał autostradą A2, zajmując dwa pasy ruchu. Chcąc uniknąć policyjnej kontroli, uszkodził inne zestawy ciężarowe. Gdy dzielnicowym udało zatrzymać pojazd do kontroli, musieli wybić szybę, aby wyciągnąć pijanego kierowcę. Okazało się, że 34-latek w trakcie jazdy pił alkohol skradziony z naczepy ciężarówki, którą prowadził.

dopalacze
nieskradzione
pat
stop
swiss
obsługa głucho niemych